Spotkanie z Jezusem Nazareńskim
"twarzą w Twarz"

Durante Quaresima 2012

i carcerati preparano immagini pre sue famiglie.

Ecco una buona idea

per continuare questa iniziativa per gli altri carcerati

-----------------------------------------------------

Kult Jezusa Nazareńskiego

w Areszcie Śledczym Kraków Podgórze


W Areszcie Śledczym Kraków Podgórze, w ramach duszpasterstwa więziennego mają miejsce niecodzienne zajęcia. Na zaproszenie Kapelana, Osadzeni wykonują techniką „decoupage” na specjalnych deskach wizerunki Jezusa Nazareńskiego, który czczony jest w kaplicy więziennej.


Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie pisemne postanowienia, obietnice jakie uczestnicy zajęć składają na odwrocie swoich prac, które przekazywane są rodzinie.


Ponadto takie zajęcia dają możliwość zaangażowania się w prace manualne; to także kreatywność; praca w grupie; w wymiarze duchowym jest to spotkanie ze „Świętym Obliczem”; a przede wszystkim jest to wyjątkowa szansa wyjścia naprzeciw rodzinie, powrotu do niej, okazja do angażowania się w naprawienie, czy pogłębienie więzi rodzinnych, które są niezastąpione jako motywacja do przemiany.


Oto kilka zdjęć z naszych zajęć.


Szczególe podziękowania dla firmy "Pentart" która przekazała nam znaczną część materiałów, jak również dziękujemy stolarni przy ul. Saskiej 4 w Krakowie za deski na potrzeby naszych zajęć.

  

 

 

 

 

 

Zdjęcia

trindade02.jpg

Adres

ul. Łanowa 1B
30-725 Kraków
tel.: 538 332 138
(12) 653 21 93
(12) 653 21 95

Napisz do nas: trynitarze@trynitarze.pl

Duszpasterstwo powołań
tel.: 501 369 890
powolania@trynitarze.pl

Współpraca naukowa