Religijność czysta i bez skazy wobec Boga i Ojca wyraża się w opiece nad sierotami i wdowami w ich utrapieniach i w zachowaniu siebie samego nieskalanym od wpływów świata” (Jk 1, 27).

Mimo osobistych trudności wywołanych pandemią Covid-19 nie zapominajmy o prześladowanych z powodu wiary w Chrystusa.

Kolejny projekt charytatywny Międzynarodowej Solidarności Trynitarskiej na rzecz prześladowanych chrześcijan, w którym uczestniczy nasza wspólnota, wpisuje się w działania mające na celu poprawę życia chrześcijańskich rodzin w Iraku po ich powrocie do własnych siedzib odzyskanych z rąk dżihadystów. Dwuletnia okupacja Państwa Islamskiego (2014–2016) spowodowała nie tylko ogromne straty materialne, ale przede wszystkim stanowiła traumatyczne przeżycie dla tych, którzy nie wyrzekli się wiary mimo realnej groźby tortur i śmierci.

Taka właśnie jest historia owdowiałej matki i syna, dziś dorosłego mężczyzny, który w okresie panowania ISIS miał kilkanaście lat. Oboje przeszli wiele: trafili do niewoli dżihadystów, zmuszano ich do przejścia na islam, skazano na śmierć. Ocaleli wskutek szczęśliwego zbiegu okoliczności i przetrwali w rodzinnej Bartali (chrześcijańskie miasto położone na wschód od Mosulu w prowincji Niniwa). Teraz wiodą tam bardzo skromne życie: syn utrzymuje ich z dorywczej pracy, matka poważnie choruje. (Zdjęcia ich siedziby można zobaczyć na profilu facebookowym Więcej niż 5 minut).

W okresie luty–lipiec 2021 chcemy zebrać na pomoc dla tej rodziny 4 780 euro, z przeznaczeniem na remont domu i pokrycie kosztów leczenia wdowy.

Dzięki ofiarności wielu osób pragnących wyrazić solidarność
z prześladowanymi braćmi w wierze
udało nam się powyższy cel zrealizować.
Bardzo dziękujemy!

 

Zdjęcia

trindade2__giubileo.jpg

Adres

ul. Łanowa 1B
30-725 Kraków
tel.: 538 332 138
(12) 653 21 93
(12) 653 21 95

Napisz do nas: trynitarze@trynitarze.pl

Duszpasterstwo powołań
tel.: 501 369 890
powolania@trynitarze.pl

Współpraca naukowa