WYKUP OD ŚMIERCI

Zapraszamy do współuczestnictwa w kolejnym projekcie Międzynarodowej Solidarności Trynitarskiej (SIT), w który angażuje się nasza wspólnota. Tym razem rzecz dotyczy Afryki, a cel kwesty wiąże się z pierwotnym charyzmatem Zakonu Przenajświętszej Trójcy i Niewolników. Oto krótki opis projektu:

Sytuacja w Sudanie w ostatnich latach dała nadzieję, że możliwe jest porozumienie między państwem a nie-muzułmańskimi religiami. Zakończenie wojny między Północą a Południem w 2011 r. i ich rozdzielenie jako dwóch różnych krajów doprowadziło do zmniejszenia liczby zabójstw. Ten pozytywny aspekt nie dotyczy jednak chrześcijan, którzy pozostali w kraju islamskiej dyktatury. Nadal są prześladowani i pozbawiani praw. Taki jest los chrześcijan uwięzionych w Chartumie. Zdarzają się przypadki, jak mówią nasi lokalni partnerzy, że są skazywani na śmierć tylko za kradzież butelki z wodą, a najbardziej obciążającą ich okolicznością jest to, że są chrześcijanami. Ci ludzie mogą uniknąć śmierci, jeśli ktoś ich obroni i spłaci ich długi. Do tej pory nie znaleziono dla nich żadnej pomocy. Międzynarodowa Solidarność Trynitarska zaczęła wymieniać tych chrześcijan „za cenę złota”, aby mogli uniknąć najwyższej kary i zostać uwolnieni lub umieszczeni w ośrodkach rehabilitacji i poprawy. Wraz z naszymi lokalnymi partnerami zaczęliśmy badać przypadki wszystkich uwięzionych tam chrześcijan. Mamy ich dane, nazwiska, opisy sytuacji i wyroki. Postarajmy się dopomóc w uwolnieniu tych, których życie jest zagrożone. Zbieramy środki na pomoc, tak aby uczciwy proces odbył się jak najszybciej i wstrzymał wykonanie wyroku śmierci. Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynią, za szczególną wrażliwość w ratowaniu chrześcijan skazanych na śmierć.

Krakowska wspólnota trynitarzy pragnie uzbierać na ten cel 5000 euro (przekazaliśmy 1000 euro) do kwietnia 2023 r. Wszystkich, którzy solidaryzują się z prześladowanymi chrześcijanami, serdecznie zachęcamy do przesyłania dobrowolnych ofiar na konto:

Dom Zakonny Zakonu Przenajświętszej Trójcy

ul. Łanowa 1, 30-725 Kraków

Nr konta: 24 1240 1444 1111 0010 5914 3528

Tytuł wpłaty: prześladowani chrześcijanie

Za każdą wpłatę bardzo dziękujemy. Darczyńców obejmujemy modlitwą.

 

 

Zdjęcia

trinidad_gloriosa_1.jpg

Adres

ul. Łanowa 1B
30-725 Kraków
tel.: 538 332 138
(12) 653 21 93
(12) 653 21 95

Napisz do nas: trynitarze@trynitarze.pl

Duszpasterstwo powołań
tel.: 501 369 890
powolania@trynitarze.pl

Współpraca naukowa